← Zpět na články

Neodborná montáž fasády z kamene

16. Říjen 2013

Člověk si musí uvědomit, že fasáda z kamene není spotřební zboží a bude mu „sloužit“ několik let. Proto musí být provedena správně, tak aby jsme nemuseli v budoucnu řešít velké problémy spojené s neodbornou montážit.

Přírodní obklad z kamene je specifický tím, že se jedná o velice těžký mteriál. To je jeden z největších důvodů, proč musí být stryktně dodrženy zásady pro montáž kamene, tak aby nedošlo k  jeho opádávání? V tomto případě je nejdůležitější příprava podkladu na který se přírodní kámen aplikuje. V případě, že jde o zateplení fasády, tak jsou požadavky na montáž ještě daleko náročnější.

A v tuto chvíli narážíme na problém neodbornosti řemeslníka, který provádí montáž obkladu z přírodního kamene. Člověk, který nemá zkušenosti s montáží kamene  si  neuvědomuje, jaké zatížení v ploše působí na podklad a jak se obklad fasády bude chovat do budoucna.  Lide si najivně myslí, že montáž zvládne zedník, nebo obkládač, ale opak je pravdou. „Učený z nebe nespadl“ a každé řemoslo si vyžaduje především dlouholetou praxi. 

Když přejdeme k estetickému výsledku fasády, tak s tím je spojen cit pro detail, ale také vybavení pro samotnou montáž. Na realizaci je důležité znalost práce s kamenem. To hlavně spočívá v tom, vědět  jak se jednotlivé kameny štípou a dále mít pro realizaci potřebné technické vybavení. Jedno je jasné, obkladač který bude provádět příležitostně realizaci takové fasády, nebude nikdy vybaven nářadím, jako kameník, který se specializuje pouze na tento druh práce.

 

Nespokojte se s výsledkem neodborné montáže a proto hledejte profesionála pro realizaci Vaší fasády.

 

Ukázka neodborné realizace

Nedodržení technologie pří přípravě podkladu

Neodborná montáž

 

Neodborně provedený řez rohu

spatně provedený roh