← Zpět na články

Kámen jako zeď v interiéru

8. Prosinec 2013

 

Nadia12

Model NADIA Podívejte se do katalogu formátovaného kamene klikněte

 

Velkým trendem moderních interiéru je právě použití přírodního kamene. Přírodní kámen má velké možnosti využití a dá se použít v každé místnosti domu, nebo bytu. Nejčastěji se potom jedná o obývací pokoje, vstupní haly, kuchyně nebo ložnice.

 

Největší oblibou je použití obkladového kamene na dekoraci pohledových zdí v interiéru. Tento designový prvek dodá interiéru patřičný nádech luxusu a nevšednosti. Kamenné prvky se dají zvolit různě. Jeden z největších trendů je provedení „televizní stěny“, kdy se provede kamenná stěna za použití obkladového kamene a na ní se zavěsí televize. Dalším oblíbeným a dominantním prvkem jsou sloupy v interiéru. V tomto případě krásně vynikají „kamenické rohy“.  Možností je nespočet a závisí to na představě každého člověka nebo architekta, kam kámen zvolí.

 

Druhy kamene, které lze zvolit do interiéru jsou nejčastěji břidlice, křemenec, kvarcit, ale také andezit, nebo pískovec. Každý kámen má svůj specifický vzhled, strukturu, ale i barvu. Pro břidlice je typická barva hnědo rezavá a tmavě šedá. Naopak pískovce a kvarcity uspokojí ty, kteří hledají světlé béžové tóny. Barva je důležitá hlavně v návaznosti na zbytku interiéru a na tom, co člověk od konečného výsledku očekává. Možnosti jsou dvě, buď zvolíme barvu kamene tak, aby kontrastovala se zbytkem interiéru. Tím docílíme, že kamenná zeď bude tvořit dominantu interiéru. Druhá možnost je zvolit barvu tak, aby korespondovala s tóny, které jsou již v interiéru použity. Tím potom docílíme souhru barev a kámen krásně v interieru splyne.

 

Cena přírodního obkladového kamene se pohybuje v relacích od 1500-3000 kč/m2. Cena se odvíjí od druhu kamene, místa těžby a zpracování. Tím že se kámen v drtivém množství dováží ze zahraničí, tak dalším aspektem který tvoří cenu je kurz české koruny.

 

01

Model DAMARIS Podívejte se do katalogu formátovaného kamene klikněte

 

 

IMG_5400-2

Model Desiree Dark Podívejte se do katalogu štípaného kamene FUTURESTONE