Onyx

Jako jedná z mála společností na českém trhu se specializujeme na realizace z onyxového kamene. Jedná se o velice specializovanou práci z důvodu křehkosti materiálu. Provádíme komponace této kamenné deskoviny do nábytku, ale i jako soliterní samostojíci pohledové zdi. Každá realizace je svým způsobem atypická a proto navrhujeme technologie zavěšení a hlavně možnosti podsvícení pro každou realizaci individuálně.  Estetických efektů lze dosáhnout, pokud je onyx podsvícen s neonem nebo LED osvětlením. Onyx se v používá jako doplněk interiérů pro náročné.

V nabídce máme základní portfolio nejpoužívanějších typu Onyxu. V případě že si zákazník nevybere ze základního typového vzorníku, jsme schopni dohledat v zahraničí deskovinu dle jeho představ a následně zajistit transport do České Republiky.

Vlastnosti Onyxů umožňují prosvícení, což se hojně využívá v interiéru, viz. skvost moderní architektury Vila Tugendhat  architekta Ludwiga Miese van der Rohe. V této architektonické památce, zapsané v roce 2001 do listiny UNESCO, je jedna celá stěna oddělující jídelní a pracovní část přízemí vyrobena z Onyxu. Onyxová stěna má tu jedinečnou vlastnost, že pod určitým úhlem propouští sluneční paprsky a mění se tak její barva.

Onyxy se těží v exotických zemích jako Pakistán, Irán, Madagaskar apod. Je známo cca 20 druhů.