Kuchyňské a pracovní desky

Přírodní kámen má již po staletí v interiéru své místo a slouží nejen jako dekorace. Velmi caste použití je obložení pracovních ploch v kuchyni včetně kuchyňských pracovních desek.

Jelikož je kámen jedním z nejstabilnějších a nejtrvanlivejších material nebojte se jej použít. Kychuňské pracovní desky navíc standartně osětřujeme kvalitní olejohydrofobní impregnací, která je certifikována na styk s potravinami a která zajistí snadou udržbu a ochranu povrchu. Vzhledem k širokým možnostem variací material, barev povrchů, typů hran a umístění, získáte v kombinaci s našim dokonalým zpracovaním jedinečný vzhled své kuchyně. I když tyto přírodní materiály působí velmi luxusně, jejich cena je v současné době srovnatelná s jinými běžně uživanými materiály (desky z masivního dřeva, uměleho kamene, apod.)

Informace o produktu Technistone®

Společnost Technistone, ryze česká společnost, vyrábí a prodává technický kámen lisovaný do deskoviny. Technický kámen nabízí cenově dostupnější alternativu k přírodnímu kameni a kvalitativně lepší alternativu k solid surface. Produkty lze využít v interiéru i exteriéru jak pro obytné domy, tak i pro komerční prostory. Nejčastějším využitím produktů Technistone jsou kuchyňské desky, koupelnové desky, dlažby, schody, obklady, parapety, pulty, bary, fasády aj.

Technistone se vyrábí z křemenů a granitů

Technistone® je vyráběn z vysoce kvalitních přírodních surovin (křemenů, granitů), zrcadlových a skleněných granulátů, z malého množství barevných pigmentů a polyesterové pryskyřice.

Obsah přírodních složek tvoří více než 93 % hmoty výrobku! Vzhledem k použitým surovinám a technologii výroby Technistone® dosahuje výborných vlastností zejména díky své pevnosti a kompaktnosti. Široká škála barevných odstínů, povrchových úprav, tlouštěk a rozměrů umožňuje vždy zvolit vhodnou kombinaci slučující estetickéa kvalitativní požadavky zákazníků.

Vlastnosti Technistone®:

  • výjimečně tvrdý a odolný díky vysokému obsahu křemene (hodnota 7 na stupnici tvrdosti podle Mohse)
  • odolný vůči vysokým teplotám
  • nenasákavý kvůli neporéznímu povrchu
  • hygienický, protože povrch neobsahuje mikropóry pro usazení nečistot
  • přírodní díky více jak 93% přírodnímu obsahu
  • luxusní vzhled a zajímavý design
  • vysoká životnost s garancí 10 let

Vybrat si lze ze čtyř základních výrobních skupin podle hlavního použitého inertního materiálu:

PÍSEK (obchodní název Gobi, Elegance, Harmonia) Výrobky jsou vyráběny z tříděných křemičitých písků. Hlavním znakem je jemná textura povrchu. Výhoda: Nejvyšší dosahovaná pevnost, velká odolnost povrchu i jednotící kompaktnost vzhledu.

GRANIT (obchodní názvy Taurus, Sonora, Karpat, Classic) Kombinací atraktivních přírodních granitů a křemičitých písků je vytvořena charakteristická „granitová“ textura povrchu sladěná s celkovými barevnými odstíny výrobků. Výhoda: Přírodní vzhled a pocit masivního granitu s pevností a praktickou nenasákavostí povrchu, jaká u čistě přírodních materiálů není k dispozici.

ZRCADLA (obchodní název Starlight, Venetian, Fresh, Translucent) Vysoce lesklý povrch výrobku se zářivými zrcadlovými efekty tvořený kompaktními zrcadlovými granuláty. Výhoda: Zcela netradiční vzhled umožňující vytvářet spojení výrobku s high-end image s klasickými materiály.

CRYSTAL (obchodní název Crystal, Classic) Výrobek je tvořen jedním z nejtvrdších nerostů – průsvitným, či mléčným přírodním, tříděným křemenem dováženým z nejkvalitnějších světových nalezišť. Výhoda: Kombinace pevnosti, krásy a čistoty.

Povrchové úpravy výrobku

Ukázky povrchu desek z Technistone kamene

Jste milovníkem vaření? Rekonstruujete kuchyni? Nebo jen chcete něco změnit ve Vaší již zařízené kuchyni, abyste docílili moderního vzhledu?

Zaměřte se na pracovní plochu, u níž strávíte nejvíce času při přípravě pokrmu.Kamenné kuchyňské desky jsou něco pro Vás. Kameničtí mistři kladou velký důraz na kvalitu a dlouhou životnost materiálu a kamenné desky jsou jejich nejlepší vizitkou. Proč nevyužít jejich talentu a obohatit svou kuchyni něčím jedinečným?

Luxusní kuchyňské desky i z obyčejné kuchyně vykouzlí něco honosného a trvale atraktivního. Krásu přírodního kamene podtrhne jeho funkčnost a pevnost.

Realizace pracovní desky nemusí být pouze z přírodního kamene. Pro svou kuchyni můžete využít i umělý kámen tzv. technistone, který je tvořen podtlakovým vibračním lisováním vybraných přírodních materiálů se speciální polyesterovou pryskyřicí a barvivy. Takto technologicky vytvořený materiál má vysoké fyzicko-mechanické vlastnosti a přitom neztrácí dekorativní kvalitu produktu.

Ať už je Vám bližší přírodní, nebo umělé provedení pracovní desky vězte, že i malá změna pracovní kuchyňské desky změní ráz celé Vaší kuchyně a jistě k lepšímu. Inspirujte se a odvažte se s našimi produkty.


Potřebujete pomoct?
Nechte nám kontakt a my se Vám ozveme.

 
 
 
 

Verification

PARTNEŘI