Proč fasádu
z kamene?

Protože fasáda tvoří celkový ráz domu a  právě zvolením kamenné fasády uděláte dům výjimečný. A vy přece výjimeční jste a chcete odlišit od ostatních. 

Vzhled domu nejvíce ovlivňuje vybraná fasáda. Kdo by tedy odolal kouzlu kamenné fasády, když se v ní slučuje praktičnost s krásou? S obklady z přírodního kamene získává dům exkluzivní vzhled. Kámen na fasádu vnáší nádech moderní architektury. Široká rozmanitost druhů, tvarů, struktur, barev, detailů a odlišností, dodají každé fasádě neopakovatelný, originální a osobitý vzhled, který zapadne do okolní přírody, ale přesto zaručí Vašemu domu luxus, po němž toužíte. Přírodní obkladový kámen může být použitý v rozsahu celé fasády, nebo pouze jako dekorativní prvek, který podtrhne část Vašeho domu.

Velkou výhodou kamenné fasády je, že kámen jako přírodní materiál je bezúdržbový a vyniká dlouhověkostí. Dokonalá harmonie domu s okolní přírodou je žádaným elegantním a jednotným řešením, které nikdy nevyjde z módy. Obklad kameny je zárukou trvalé krásy pro Váš dům. Bez nutné pravidelné údržby, oproti dřevu nebo fasádní omítce.

fasady fasady
fasady

Kdy s fasádou
začít?

Oslovte nás co nejdříve. Vždy je lepší fasádu z kamene řešit dřív, než později. Začít se dá vždy, ale samotná realizace fasády  vyžaduje technologicky specifickou přípravu stavby.

Fasády z kamene provádíme na domech které se teprve stavět budou, tak na domech, které již stojí a probíhá na nich rekonstrukce.  Jelikož je kámen specifický materiál hlavně z důvodu jeho váhy, je jednodušší, když je s přípravou pro kamennou fasádu počítáno před stavbou domu. Proto vždy doporučujeme řešit možnost fasády dřív než se do stavby, nebo rekonstrukce domu pustíte.

Může být kamenná
fasáda se zateplním?

Samozřejmě že fasáda z kamene se dá realizovat na zateplovací systém. Jen je důležité správně připravit. Tím že má přírodní kámen velké zatížení, vyžaduje speciální technologickou přípravu podkladu (izolantu).

Jedna z velkých výhod kamenných obkladů na fasádu je spojitost fasády s tepelnou izolací, jako je polystyrén. Potom vytváří kompletní zateplovací systém fasády. Ve spolupráci s výrobci Weber-Terranova používáme na fasádní obklady kámen za použití tepelné izolace.

Důležité při realizaci zateplené fasády je, aby měl dodavatel zkušenosti s tímto typem kamenných fasád. Tak aby fasáda fungovala i v budoucnu, je důležité správné provedení podkladu tepelné izolace. Není úplné dobré provádět fasádu dvěma dodavateli. Velkou výhodou při zadání kompletní skladby fasády je, že realizaci provádí jeden dodavatel a poskytuje garanci na celou skladbu fasády. V případě vzniklé reklamace odpadá zákazníkovi starost řešit případné zavinění jednotlivého dodavatele.

fasady

Máme velké zkušenosti se zateplením fasád a následné aplikaci samotné fasády z přírodního kamene. Zákazník si musí uvědomit, že obklad z přírodního kamene má zatížení 40-60kg/m2 a proto je důležité zajistit soudržnost podkladu v tomto případě tepelnou izolaci tak, aby fasády sloužila několik let. Proto provádíme realizaci kompletní skladby fasády z přírodního kamene včetně tepelné izolace a poskytuje na celé dílo záruku až 10let.

Kdo jsme?
A proč nás?

Provádíme kompletní realizaci kamenných fasád a exteriéru s možností zateplení dané fasády. Svým individuálním přístupem se snažíme uspokojit každého náročného zákazníka. S tím je spojen výběr druhu materiálu pro obklad z kamene tak, aby splil požadavky a představy zákazníka nebo architektaa následné zvolení vhodné technologie kamenné fasády pro daný dům, nebo objekt.

Samotnou realizaci provádí specializovaný tým kvalifikovaných kameníků, který má dlouholeté zkušenosti práce s opracováním přírodního kamene.

Detaily hrají ve finální podobě nejdůležitější roli. Při realizaci kamenného obkladu fasády je velmi důležité, aby působil konečný výsledek celistvě a esteticky. Klademe velký důraz na provádění jednotlivých detailů fasády. Řešíme každý detail k maximální dokonalosti tak, aby se nemusel zákazník spokojit s alternativou neodborného výsledku realizace. Garance výsledků zajišťuje několikaletá zkušenost naších kameníků, ale také speciální vybavení ke zpracovávání kamene, jako jsou například vodní pily a další vybavení, které zajišťují přesnost jednotlivých detailů v okamžiku, kdy jde kamenný obklad na fasádu.

Podílíme se na realizaci fasády už od samého začátku. Zvolení technologie fasády je důležité už ve fázi projektu z důvodu váhy materiálu. Pokud chcete použít na obklad kámen, pak je třeba připravit jistou stavební připravenost, která se v průběhu stavby dodatečně provádí velmi složitě a hlavně nákladně. Vše se odvíjí od toho, co zákazník od fasády očekává a jakou má představu konečného výsledku.

Tím, že provádíme kompletní realizaci fasád, včetně provedení aplikace tepelné izolace (zateplení), poskytujeme záruku na celkové provedení fasády a to až ve výši 10 let.  Velkou výhodou potom je, že v případě vzniklé reklamace, neřeší investor příčinu zavinění mezi jednotlivými dodavateli technologií.

fasady

Chtějte to nejlepší..!
FUTURESTONE?

fasady

Robustní krása detailu
Současná minimalistická architektura, stavějící na čistotě a funkčnosti – to je to pravé uplatnění pro přírodní kámen. Nejčastějším místem použití pak jsou fasády, na kterých nejlépe vynikne jeho drsná krása. Chcete-li působení kamene ještě více zdůraznit, pak sáhněte po kamenných fasádách FUTURESTONE.

Při pohledu na páskovanou strukturu fasády FUTURESTONE se Vám automaticky vybaví domy na irském pobřeží, které odolávají poryvům větru či nepřízni počasí a přitom si stále zachovávají svou vznešenou hrdost. Právě takový může být i Váš dům při použití fasády FUTURESTONE.

Nabídka
materiálů

Pro fasádní systém FUTURESTONE se používají kameny o rozměrech 5 až 7 cm pro výšku a hloubku, délka se pak pohybuje od 20 cm do 40 cm. Jednotlivé prvky vznikají řezáním větších kusů kamenů druhu Pískovec, Andezit, Rula či Vápenec. Navzájem se od sebe mírně liší, což ovlivňuje finální vzhled kamenné plochy. Například andezit má nejdrobnější ostré prvky, pískovec zase nabízí spíše haklíkovitou strukturu a světle béžovou barvu, kdežto rula vyhoví při potřebě masivního ostře šedorezavého vzhledu.

fasady

Možnosti
použití

Vybrali-li jste si barvu a strukturu, je možno přistoupit k samotné realizaci. Na rozdíl od jiných typů kamenných fasád se v případě FUTURESTONE jedná o obklad, který se k podkladu lepí lepícím tmelem, speciálně určeným na přírodní kámen, a nevyžaduje proto budování základu.

Zapotřebí je soudržný podklad, např. nosné zdivo, které není třeba nijak speciálně upravovat. Limitující není ani zateplená fasáda, pokud je pro ni použit certifikovaný systém ETICS. Je však nutno brát ohled na statický posudek podkladu i samotné stavby a počítat s tím, že hmotnost obkladu může být až 65 kg/m2 při tloušťce obkladu od 5 do 7 cm. Při použití podkladních desek Fermacell Powerpanel H2O lze systém FUTURESTONE  aplikovat i na dnes tolik žádané dřevostavby.

Způsob
pokládky

Kameny se v obkladu skládají nahodile, tak aby finální podoba vytvářela nepravidelnost, ovšem na druhou stranu také celistvost. V ploše by neměl například vzniknout shluk malých kamenů, který by působil rušivě. Střídání jednotlivých velikostí by mělo být rovnoměrné. To klade velké nároky na zkušenosti řemeslníka, takže kvalitní pokládku je schopen zvládnout pouze zkušený kameník! Rozhodně nepostačuje průprava obkladače, pro perfektní výsledek musí mít realizátor zkušenosti s prací s kamenem.

Kameny se ukládají na sraz a větší díry se dodatečně doplňují menšími prvky (tzv. doštěpování). Žádným předpisem není určena tolerance spár, záleží na požadovaném vzhledu. V praxi se ale velikost spár pohybuje okolo 0,5 cm a dále se nevyplňují. Aby nedocházelo k jejich zanášení a na fasádě se nedržely nečistoty, provádí se po dokončení impregnace celé plochy. Může přitom jít o impregnaci bez zvýraznění barvy, nebo naopak zvýrazňující barvu kamene.

Zvláštní důraz je třeba klást na realizaci detailů. Ukončení u ostění otvorových výplní se provádí přechodem kamene z plochy do ostění tak, že jde o převázaný roh, a ne o řezaný 45° kamenický roh. Lze také skončit s obkladem na líci fasády a pro ostění na něj napojit oplechování (např. v barvě oken či z módního rezavého Cortenu, který s přírodním kamenem skvěle koresponduje). Nadpraží otvorových výplní se z kamenného obkladu neprovádí, protože výsledkem by byl neestetický rušivý prvek. V mnoha případech, zejména u oken, je tento detail stejně vyřešen aplikací venkovních žaluzií, jejichž stavební přípravu v případě požadavku zajišťuje firma realizují obklad FUTURESTONE.

fasady

Architektonické
řešení

Obklad FUTURESTONE lze použít na zakřivených obloukových plochách, či jej v architektonickém konceptu kombinovat se dřevem, omítkou, hliníkovými kazetami Alucobond apod. Záleží jen na přání zákazníka. Hotová fasáda FUTURESTONE je bezúdržbová, v případě potřeby ji stačí omýt tlakovou vodou. Protože se jedná o přírodní materiál, tak případná patina není chybou, nýbrž odpovídajícím chováním tradiční hmoty. Výrazným architektonickým prvkem může být i použití systému FUTURESTONE v interiéru. Obvykle se jedná o zdi, tvořící přechod fasády do interiéru, nebo o krby a kontrastní pohledové plochy.

K přednostem systému FUTURESTONE patří:

  • každá fasáda originálem
  • jedná se o ruční práci
  • skládá se z přírodního štípaného kamene
  • rozmanitost barev od béžové po tmavé šedohnědé odstíny
  • určen je pro všechny typy domů, především však moderní fasády
  • jedná se o obklad s vizuální hodnotou kamenného zdiva – životnost 20 let

Fasádní systém FUTURESTONE je určen pro opravdu náročné zákazníky, kteří se chtějí odlišit od ostatních. S moderním kamenným obkladem se stane jejich dům nepřehlédnutelným originálem.