Obklad fasády z přírodního kamene

Provádíme kompletní realizaci kamenných fasád a exteriéru s možností zateplení dané fasády. Svým individuálním přístupem se snažíme uspokojit každého náročného zákazníka. S tím je spojen výběr druhu kamene, tak ať splňuje požadavky a představy zákazníka (Architekta) a následné zvolení vhodné technologie kamenné fasády pro daný dům, nebo objekt.

Samotnou realizaci provádí specializovaný tým kvalifikovaných kameníku, který má dlouholeté zkušenosti, vyplývající z problematiky aplikace kamenných fasád. Proto se naše společnost řadí mezi lídry na Českém trhu v oblasti “kamenných fasád”, vyjímající se svou komplexností.

realizujeme-zaruka

Tím, že provádíme kompletní realizaci fasád, včetně provedení aplikace tepelné izolace (zateplení), poskytujeme záruku na celkové provedení fasády a to až ve výši 10 let.  Velkou výhodou potom je, že v případě vzniklé reklamace, neřeší investor příčinu zavinění mezi jednotlivými dodavateli technologií.

realizujeme-technologie

Podílíme se na realizaci fasády už od samého začátku. Zvolení technologie fasády je důležíté už ve fázi projektu, z důvodu váhy materialu. Některé realizace vyžadují jistou stavební připravenost, která se v průběhu stavby dodatečně provádí velmi složitě a hlavně nákladně. Vše se odvíjí od toho, co zákazník od fasády očekává a jakou má představu konečného výsledku. Technologie fasády dělíme na čtyři kategorie:

  • Fasády z formátovaného kamene
  • Kamenná přizdívka
  • Řemínkový kámen
  • Provětrávané fasády

V případě nutnosti zateplení budovy nabízíme systémy Exclusive STONE+ETICS

 

realizujeme-detail

Detaily hrají ve finální podobě nejdůležitější roli . Při realizaci kamenné fasády je velmi důležité , aby působil konečný výsledek celistvě a esteticky. Klademe velký důraz na provádění jednotlivých detailů fasády. Řešíme každý detail k maximální dokonalosti tak, aby se nemusel zákazník spokojit s alternativou neodborného výsledku realizace. Garance vysledků zajišťuje několiká letá zkušenost naších kameníků ale take speciální vybavení k spracovávání kamene, jako jsou například vodní pily a další vybavení, které zajišťují přesnost jednotlivých detailů.

Vzhled domu nejvíce ovlivňuje vybraná fasáda. Právě dnes, kdy všichni dbáme na tepelně izolační vlastnosti obvodových stěn, lze použít jako fasádní obklad také obklad z přírodního kamene. Kdo by tedy odolal kouzlu kamenné fasády, když se v ní slučuje praktičnost s krásou? Porozhlédněte se po naši galerii a jistě nám dáte za pravdu.

S obklady z přírodního kamene získává dům exkluzivní vzhled. Široká rozmanitost druhů, tvarů, struktur,barev, detailů a odlišností, dodají každé fasádě neopakovatelný, originální a osobitý vzhled, který zapadne do okolní přírody, ale přesto zaručí Vašemu domu luxus, po němž toužíte.

Navíc dvouvrstvá stěna plně vyhovuje požadavkům na tepelnou izolaci, protože přírodní obkladový kámen lze bez problémů montovat na zateplovací systém.

Obklady z přírodního kamene můžete rozmístit po celé fasádě, nebo si ho vybrat jen jako dekorativní prvek, který má podtrhnout část Vašeho domu (například kout, v němž grilujte, či průčelí domu, nebo jen prvky na fasádě). Přírodní kámen může být součástí fasády, ale také kamenné dlažby, nebo plotu.

Dokonalá harmonie domu s okolní přírodou je žádaným elegantním a jednotným řešením, které nikdy nevyjde z módy. Obklady z přírodního kamene jsou zárukou trvalé krásy pro Váš dům.


Zateplení kamenné fasády

Zateplení kamenné fasády systémem

Exclusive
STONE+ETICS

Jedna z velkých výhod systému Exclusive STONE+ETICS je spojitost kamenné fasády s tepelnou izolací, jako je polystyrén, nebo minerální vata, tudíž tvoří kompletní zateplovací systém fasády. Ve spolupráci s výrobci Weber-Terranova a Baumit, provádíme system Exclusive STOEN+ETICS. Každý zateplovací systém (ETICS) je jasně definovaným výrobkem, který má určenou skladbu komponentů, které na sebe vzájemně navazují a byly navrženy tak, aby v maximální míře pozitivně ovlivnily tepelně izolační charakteristiku budovy a prodloužily její životnost. Nedodržení skladby či záměna komponentů určených výrobcem je hrubým zásahem do charakteristiky výrobku a vzniklý produkt již není certifikovaným výrobkem.

 

Výhody kompletní dodávky
Fasáda včetně zateplení domu

Velkou výhodou při zadání kompletní skladby fasády je, že realizaci provádí jeden dodavatel a poskytuje garanci na celou skladbu fasády. V případě vzniklé reaklamace odpadá  zákazníkovi starost řešit případné zavinění jednotlívého dodavatele.  Máme velké zkušenosti se zateplením fasád a následné aplikaci samotné fasády z přírodního kamene. Zákazník si musí uvědomit, že samotná fasáda z kamene má zatížení 40-60kg/m2 a proto je důležité zajistit soudržnost podkladu v tomto případě  tepelnou izolaci tak, aby fasády sloužila několik let. Proto naše společnost dodává kompletní skladbu  fasády z přírodního kamene včetně tepelné izolace a poskytuje na celé dílo záruku až 10let.


Formátovaný kámen

fasada-formatovany-kamen

Fasádní system za použití formátováného kamene spočívá v aplikaci kamenný panelů o formátu 600x150mm. Plastičnost kamene se pohybuje od 15-50mm, dle jednotlivých modelů.  Tento system kamenných fasád aplikujeme primo na obvodové zdivo, nebo za použití systému Exclusive STONE+ETICS v případě zateplení konstrukce.

Tento fasádní system je nejpoužívanější z důvodů cenové dostupnosti, oproti fasádní technoligii řemínkového kamene.

Vzorník kamene


Štípaný kámen FUTURESTONE

fasada-reminkovy-kamen

FUTURESTONE je systém kamenných fasád, který je určen především pro funkcionalistické a moderní domy, ale i domy klasické. Základní surovinou je přírodní štípaný kámen, který je ukládán v nepravidelných štěpech a tudíž tvoří celistvý nenahraditelný vzhled.

Jedná se o nejmodernější trend této doby v oblasti kamenných fasád. V nabídce je široká škála přírodních odstínů, od tmavých šedo/hnědých až po barvy světlé béžové.

Tento fasádní systém je určen pro opravdu náročné zákazníky, kteří se chtějí odlišit od ostatních.

LOGO_FS

Vzorník kamene


Kamenná přizdívka

kamenna-prizdivka

Tento fasádní system vytváří samostatnou zeď, která je kotvena skrz armovací kari síť k obvodovému zdivu. Aplikace spočívá  skládáním samostatných kamenných bloků do vápeno-cementové malty, která tvoří mezivrstvu mezi kamenem a obvodovým zdivem. Tato mezivrstva je proarmována kari sítí. Zákazník má možnost si určit šířku spáry od minimální až po 5cm, ale taká varianty spárované fasády, nebo bez aplikace spárovací hmoty.

Tyto fasády pak mají vyjadřovat masivní ráz a dominantu kamene. Hodí se do prostředí, které popisuje starodávnou architekturu, ale i do nýnějších oblíbených funkcionálních stylů. Většině případů se provádí zateplení fasády izolantem XPS.

Vzorník kamene


Provětrávaná fasáda

provetravana

Systém provětrávaných fasád nabývají v moderní architektuře stále větší obliby. Nejen pro své technické parametry, ale především kvůli estetickému účinku. Obklady z přírodního kamene sice v České republice patří mezi méně často navrhované z důvodu vyšších nákladů, na druhou stranu investorům zaručují více než doživotní trvanlivost.

Nabízíme technologii uchycení na kamenické kotvy, nebo systém závěsu na hliníkový rastr.

 

Vzorník kamene