20140124151942_00001

9. Únor 2014

Villa Journál 1/2014

Exkluzivní kamenné obklady                          Od pradávna byly nejhonosnejší domy postaveny z kamene. Fasádní obklady dají domu styl s exkluzivitou a elegancí. S kombinací s bílou či černou omítkou, použitě dekorativně, nebo i celoplošně, nemají konkurenci.   Fasádní systém FUTURESTONE, kde základní surovinou je přírodní štípaný kámen, je zárukou, že každá fasáda je originálem. Model Desire Dark, je zhotoven z přírodního Andezitu. Cena systému se ohybuje dle složitosti fasády od 3300kč/m2 – 3800kč/m2 včetně montáže. www.exclusivestone.cz Odkaz na katalog: http://www.exclusivestone.cz/katalog-materialu/#stipany-kamen    

20140124152029_00001

23. Leden 2014

Střechy, fasády izolace 1/2014

Flintstoneovi by se divili Vzhled domu nejvíce ovlivňuje jeho fasáda. Naprosto nepřehlednutelná pak je ta, která ma jeho fasádní obklad použitý přírodní kámen. Kdo by tedy odolal kouzlu kamenné fasády, když se v ní slučuje praktičnosts krásou? Široká rozmanitost druhů, tvarů, struktur, barev, detailů a odlišnost dodá každé fasádě neopakovatelný a osobitý vzhled, který zapadne do okolní přírody, a přitom zaručí domu výjímečnost. Použít kámen lze na celé fasádě nebo si ho vybrat jen jako dekorativní prvek, který má podtrhnoutarchitektonický vzhled domu. Na fasády se nejčastěji používají kameny typu pískovec, rula, andezit, vápencen, břidlice a kvarcit. Výsledný vzhled se potom … Číst vše »

architekti_online_cz

8. Prosinec 2013

Architekti-online.cz

Je nově vzniklý, neziskový, webový projekt, zveřejněn od září 2013, jehož cílem je vytvořit celorepublikové portfolio tvůrčích architektů, a to jak z řad firem, tak hlavně z řad studentů této profese. Prezentováním mladých lidí, kteří vědí, jak správně přistupovat k problematice navrhování, chce dosáhnout něčeho, co by se dalo nazvat ´popularizací architektury´, tedy rozšíření povědomí široké veřejnosti o činnosti mladých architektů, o dění na současné scéně, a o celkové výchově společnosti, která je jedním ze zásadních tvůrců životního prostředí kolem nás. Cíl je tedy jasný, dosáhnout stavu, že poptávání odborníků v problematice bydlení už nebude mylně vnímáno jako výsada pouze bohatých lidí, … Číst vše »

02

8. Prosinec 2013

Kámen jako zeď v interiéru

  Model NADIA Podívejte se do katalogu formátovaného kamene klikněte   Velkým trendem moderních interiéru je právě použití přírodního kamene. Přírodní kámen má velké možnosti využití a dá se použít v každé místnosti domu, nebo bytu. Nejčastěji se potom jedná o obývací pokoje, vstupní haly, kuchyně nebo ložnice.   Největší oblibou je použití obkladového kamene na dekoraci pohledových zdí v interiéru. Tento designový prvek dodá interiéru patřičný nádech luxusu a nevšednosti. Kamenné prvky se dají zvolit různě. Jeden z největších trendů je provedení „televizní stěny“, kdy se provede kamenná stěna za použití obkladového kamene a na ní se zavěsí televize. Dalším … Číst vše »

Textura-web

28. Listopad 2013

Obkladový kámen

Přírodní kámen je tu po staletí a přitom nám nezevšedněl. Právě naopak. Stále si ho ceníme a spojujeme s ním kvalitu, jedinečnost a trvalou hodnotu. Oblíbí si ho ti, kteří kladou důraz na originalitu, protože nikdy nenajdeme dva stejné kameny. Každý má svůj tvar, barvu a strukturu. Je nenapodobitelný a různorodý stejně jako my, lidé. V dnešní době lidé vyhlédavají především přírodní kámen. Jeden z oblíbených je systém FUTURESTONE, který vychází z přírodního štípaného kamene. Štípaný kámen má velkou výhodu, že jednotlivé štepy jsou nepravidelně ukládany do plochy a tvoří celistvou „kamennou zeď“ beze spáry. Barevnou rozmanitost tvoří kameny jako je Andezit, Pískovec, Rula, Křemenec, Vápenec. … Číst vše »

Fasády z kamene

27. Listopad 2013

Exclusive STONE – Fasády z kamene

Provádíme kompletní realizaci kamenných fasád a exteriéru, s možností zateplení dané fasády. Svým individuálním přístupem se snažíme uspokojit každého náročného zákazníka. S tím je spojen výběr jednotlivého kamene pro daný dům, nebo komerční objekt a následná realizace. Realizaci provádí specializovaný tým kvalifikovaných pracovníku, který má dlouholeté zkušenosti, vyplývající z problematiky aplikace kamenných fasád. Proto naše firma Exclusive STONE s.r.o., jako jedná z mála na našem trhu, zajišťuje realizaci fasád a exteriéru na klíč. Dále Provádíme realizaci kamenných soklu domů a komerčních budov. Této nepatrné části daných objektu není kladen důraz. Přitom tvoří nezbytnou architektonickou část a podtrhuje celkovou vizáž stavby. Ve spojitosti s kamenným obkladem vytváří sokl originalitu a moderní vzhled a přitom není finančně náročný. … Číst vše »

ukázka impragnace přírodního kamene

22. Listopad 2013

Údržba a ošetření fasády z kamene

Fasáda z kamene má jednu z velkých výhod a to, že je téměř bezúdržbová. Vše začíná již při realizaci fasády. Tomu ale předchází správné ošetření kamene vhodnou impregnací. Hydrofobní impregnaci zajistíme, aby kámen nebyl nasákavý a odpudil vodu a různé nečistoty, například z kyselých deštů. Touto ochranou prodloužíme životnost celé fasády a zamezíme případné odpadávání jednotlivých kamenů. Možnosti impregnace máme potom dvě. Jedna nezmění barvu a charakteristiku kamene tzv. obkladový kamen bude vypadat stejně jako před impregnací. Další možností je impregnace, která rozjasní barvu kamene. Tato impregnace se používá hlavně pro více nasákavé kameny, jako je například břidlice, nebo pískovec. V obou … Číst vše »

3D_rez_produktu_v01_transparent_bg_03_zdici_kamen

28. Říjen 2013

Jak si vybrat fasádu z kamene?

Vše začíná prvotní myšlenkou „Chtěl bych obkladový kámen na fasádu“. Ono to vdžy není úplně tak jednoduché, jako když si například vybíráme obklad do koupelny. V první řadě si je třeba upřesnít co od fasády z kamene očekáváme. Velké rozdíly jsou jak vizuální, tak i finanční. Každá technologie fasády nabízí svůj finální specifický  vzhled. Jinak vypadá obkladový kámen z “formátováneho kamene” (panelů), tak i ze “štípaného kamene” a jinak vypadá realizace například technologií “kamenná přizdívka” (zdivo). Níže na obrázku mužete vidět prvotní vizuální rozdíly, které obkladový kámen nabízí.  Štípaný kámen (řemínková fasáda) je určen jak pro domy moderní, tak pro … Číst vše »

Neodborná montáž

16. Říjen 2013

Neodborná montáž fasády z kamene

Člověk si musí uvědomit, že fasáda z kamene není spotřební zboží a bude mu „sloužit“ několik let. Proto musí být provedena správně, tak aby jsme nemuseli v budoucnu řešít velké problémy spojené s neodbornou montážit. Přírodní obklad z kamene je specifický tím, že se jedná o velice těžký mteriál. To je jeden z největších důvodů, proč musí být stryktně dodrženy zásady pro montáž kamene, tak aby nedošlo k  jeho opádávání? V tomto případě je nejdůležitější příprava podkladu na který se přírodní kámen aplikuje. V případě, že jde o zateplení fasády, tak jsou požadavky na montáž ještě daleko náročnější. A v tuto chvíli … Číst vše »